Dalej jest noc

Wielkie strzelanie

Wielkie oszustwo

Zanim zeżre Cie pyton

VISUAL ANALYTICS

Załamanie systemu ochrony zdrowia które nastąpiło od początku października 2020 spowodowało gwałtowny wzrost śmiertelności w porównaniu ze średnią trzyletnią. Cyz jest to tylko konsekwencja liczby zmarłych na COVID-19? Czy wzrosłą śmiertelność na inne choroby? Jak to wyszacować? Jak wygląda to zjawisko w innych krajach? Interaktywna i na bierząco aktualizowana infografika jest próbą odpowiedzi na te pytania.

Kiedyś mówiliśmy o "sezonie ogórkowym". Dzisiaj zjawisko raczej nazywamy określeniem fake news. Jak wygląda upowszechnianie się niezweryfikowanych informacji? Jak wpływają na to emocje? Jak wygląda mieszanina informacji zweryfikowanych i wymyślonych? Pokazuje to interaktywna infografika.

 

Epidemia ASF spowodowała masowy odstrzał dzików. Jak wyglądało w latach 2016-19? Jak zmniejszyło się stado dzików? Czy strzelano jedynie w powiatach, gdzie pojawiło się ASF? Interaktywna infografika zawiera odpowiedzi na te pytania. 

Skąd wzięli się antyszczepionkowcy? Jak rozprzestrzeniały się fałszywe informacje? Czy racjonalne argumenty działają na przeciwników szczepionek? Oś czasu poniżej odpowiada na te pytania.

Jak przebiegał Holocaust w na terenie Generalnej Guberni?  Na to pytanie próbuje odpowiedzieć dwutomowa publikacja "Dalej jest noc" na przykładzie 10 powiatów przedwojennej Polski. Jak to wyglądało w powiecie bielskim? Opowiada to interaktywna mapa narracyjna przedstawiająca jeden z rozdziałów książki.

Zmarli przez COVID-19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2017 | Created with WebWave

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

tel. 504 135 721

info@opowiadane.com.pl