VISUAL ANALYTICS

 

Garść danych i analiz dotyczących popularności utworów oraz artystów na Spotify. Analizy oparte są o udostępniane przez serwis bazy zawierające informacje o utworach - gatunek, tonacja, cechy  (7 wymiarów określanych przez przez Spotify). Intencją przygotowania Data Story, jest pomoc początkującym artystom w osiągnięciu sukcesu na Spotify ;-). Wizualizacja została przygotowana na konkurs Iron Viz.

 

Jeszcze nigdy tak niewielu, czyli jak zostać gwiazdą Spotify.

10 lutego 2022

Mierzenie konsekwencji zdrowotnych pandemii jedynie liczbą zmarłych na jedną chorobę nie wydaje się wystarczające. W szczególności, że śmiertelność COVID-19 jest znacząca, ale jednak stanowi niewielki odsetek zmarłych (w Polsce dotychczas zmarło 2000 osób, a rocznie umiera około 400.000 Polaków). Warto się także przyjrzeć ogólnej umieralności, ponieważ może się okazać, że różnicy pomiędzy tym i poprzednimi latami nie nie widać. Upraszczając - być może na COVID-19 umierają osoby, które nawet bez zakażenia SARS-CoV 2 zmarłyby na choroby współistniejące. Rzecz jasna należy patrzeć na umieralność w kohortach wiekowych, ponieważ COVID-19 najgroźniejszy jest dla osób starszych. Oczywiście można powiedzieć, że liczba zmarłych na COVID-19 bez lockdownu byłaby większa. Znowu można tu spojrzeć na Szwecję. W tym przypadku warto poczekać do końca roku, ale tu jak na razie, w przeciwieństwie do innych krajów, drugiej fali pandemii nie widać.

Data story zbudowana jest z 7 dashboardów, między którymi można przechodzić naciskając pola w górnym lewym rogu, ikony strzałek Spotify i "home". Dane na wykresach można filtrować najeżdżając lub naciskając ikony o przyciski.

 

Wizualizacja jest oparta o dostępną w Kaggle bazę danych (udostępniona przez Gauoyan na licencji CC0). 
Bezpłatnie dostępnych jest wiele podobnych zbiorów danych, jednak ten poza swoim rozmiarem (42.000 rekordów) zawiera także informacje o tonacjach i charakterystyce utworów według cech przypisywanych przez Spotify.

Copyright 2017 | Created with WebWave

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

tel. 504 135 721

info@opowiadane.com.pl