VISUAL ANALYTICS

W II połowie zeszłego wieku człowiek zaczął rabunkowo eksploatować łowiska dorsza. W konsekwencji liczebność populacji tej ryby gwałtownie się załamała. Nawet kilkukrotne zmniejszenie połowów nie spowodowało odbudowy populacji. To jeden z dowodów słuszności Teorii Katastrof. Na interaktywnej infografice poniżej można prześledzić ten proces.

 

Przeławianie dorsza na Północnym Atlantyku

05 marca 2020

Mierzenie konsekwencji zdrowotnych pandemii jedynie liczbą zmarłych na jedną chorobę nie wydaje się wystarczające. W szczególności, że śmiertelność COVID-19 jest znacząca, ale jednak stanowi niewielki odsetek zmarłych (w Polsce dotychczas zmarło 2000 osób, a rocznie umiera około 400.000 Polaków). Warto się także przyjrzeć ogólnej umieralności, ponieważ może się okazać, że różnicy pomiędzy tym i poprzednimi latami nie nie widać. Upraszczając - być może na COVID-19 umierają osoby, które nawet bez zakażenia SARS-CoV 2 zmarłyby na choroby współistniejące. Rzecz jasna należy patrzeć na umieralność w kohortach wiekowych, ponieważ COVID-19 najgroźniejszy jest dla osób starszych. Oczywiście można powiedzieć, że liczba zmarłych na COVID-19 bez lockdownu byłaby większa. Znowu można tu spojrzeć na Szwecję. W tym przypadku warto poczekać do końca roku, ale tu jak na razie, w przeciwieństwie do innych krajów, drugiej fali pandemii nie widać.

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Copyright 2017 | Created with WebWave

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

tel. 504 135 721

info@opowiadane.com.pl